Braća jednog od najboljih košarkaša na svetu poručili su tada Gasolu da imaju brata koji se bavi košarkom i koji je talentovan i dobar.
Bilo je to u Novom Sadu 2009. godine.
– Da vam ispričam jednu priču o Nikoli Jokiću. Prvo sam upoznao njegovu braću. Bio sam na svadbi u Srbiji, u Novom Sadu. Njegova braća su bila luda, baš energična. Bio sam na svadbi kod Darka Miličića i vidim dvojicu tipova. Svi smo bili raspoloženi, slavlje je bilo u punom jeku. I kažu mi: „Čoveče, imam brata koji igra kao ti. Baš je dobar. Baš je talentovan. J**i ga, nadam se da će uspeti“ – rekao je Gasol gostujući u podkastu „Out The Mud“ i dodao:
– Nazdravili smo, rekli „J**i ga“, popili malo rakije i nastavili dalje. Onda, dve-tri godine kasnije, igramo utakmicu u Denveru. Ja se zagrevam, i vidim njih dvojicu kako silaze niz stepenice i viču: „Mark! Mark!“. Pogledam gore – „Šta oni rade ovde?“. I kažu mi: „To ti je moj brat!“. Okrenem se – i bio je to Nikola Jokić. To je bio onaj momak o kojem su mi pričali.
Na toj svadbi je nastala i jedna sjajna fotografija na kojoj je Gasol pozirao sa gostima:
Kaže da je tada bilo jasno da će Somborac napraviti ozbiljnu karijeru.
– I već tada sam znao – dečko je ozbiljan. U to vreme, ako se sećate, on i Jusuf Nurkić su se borili za minute, zar ne? I niko nije znao koga treba da forsira. A Nikola je rekao: Znaš šta, neka igra Jusuf. Nije mi problem, neka mene uvode s klupe. I koristili su Nurkića kao startera, ali su na kraju – naravno – doneli pravu odluku i ubacili Nikolu. I Nikola je procvetao. Po meni, postao jedan od najboljih svih vremena na toj poziciji – ispričao je Mark Gasol.
(Kurir.rs / Lajk.rs)








