PJm9ayvJ

Na turniru je učestvovalo ukupno osam ekipa – „London“ iz Velike Britanije, „Grad Beograd“, „Četiri K“ iz Prištine, „Leotar“ iz Trebinja, „Sokoli“ iz Nikšića, „Kotor“, „Morača“ iz Podgorice i domaćin „Karača“.

Na mečevima veterana viđena je atomska košarka koje se ne bi stideli ni evroligaški timovi, a trofej je otišao u ruke domaćoj ekipi „Karača“ koja je u finalu savladala podgoričku „Moraču“ rezultatom 40:34.

Ekipa koja je svima zapala za oko, a koja je osvojila bronzanu medalju, bio je tim „Četiri K“ iz Prištine. Tim u sastavu Dragan Stanković, Branko Šćekić, Dušan Spalević, Lazar Vujović, Aleksandar Marinković, Dragan Milić i Milan Šćekić, koji je sa klupe predvodio Nikola Dubak, odigrao je fenomenalan turnir, a borbi za bronzu ubedljivo je savladao ekipu „Sokoli“ iz Nikšića rezultatom 41:26.

Da je bilo malo više sportske sreće, veterani tima iz Prištine stigli bi i do zlatne medalje, ali su igrom, zalaganjem i ponašanjem, kako na terenu, tako i van njega, predstavljali Srbiju na fenomenalan način i u našu zemlju doneli su trofej namenjen osvajaču trećeg mesta i bronzano odličje!

Svi učesnici turnira iz Igala su se vratili puni prelepih utisaka, publika je mogla da uživa u sjajnim utakmicama, a organizatori su dodelili zahvalnice prijateljima koji su u proteklih 20 godina pomogli afirmaciju i razvoj KV „Karača“ – predsedniku i potpredsedniku Opštine Herceg Novi, Stevanu Katiću i Milošu Konjeviću, predstavniku Sekretarijata za društvene delatnosti i međunarodnu saradnju, Đorđu Arnautu, Turističkoj organizaciji Herceg Novi, kao i igračima koji su činili ekipu od 2005. godine do danas.

(Kurir.rs / Lajk.rs)