Alimpijević govorio o Jokiću, otkrio i situaciju sa Bogdanovićem: "Imaju svoje obaveze..."

Pred košarkaškom reprezentacijom Srbije nove su utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a Dušan Alimpijević optimista je.

Selektor reprezentacije prvo je otkrio da će Nikola Jokić biti kapiten:

- Došlo je vrlo jednostavno, nije bilo upitno od početka, od prvog dana komunikacija ide u tom pravcu, čovek nije pravio probleme, niti je bilo upitno. Jednostavna priča. Od početka mog selektorskog mandata rečeno je da kada god on bude mogao zbog obaveza u klubu, biće sa reprezentacijom. On je ispunjen reprezentacijom, reprezentacija Srbije ga čini srećnim, to su i prošli selektori potvrdili, vidite i sada koliko je srećan i nema sumnje da je on treba da bude kapiten reprezentacije Srbije.

Nastavio je Alimpijević o Jokiću:

- Ne treba biti u smislu došao je Jokić, i ništa ne treba više da radimo. Ni on to ne voli. Svi igrači koji su se odazvali za ove julske prozore, zaslužuju poštovanje. Drago mi je da vas vidim u velikom broju. Ovo je toliko duga i naporna sezona, tako da ništa osim poštovanja ne treba da pokazujemo.

Nije želeo o igračima koji se nisu odazvali:

- Svi igrači su se odazvali bez ikakve priče, ne treba da pričamo o izostancima i povredama. Na jučerašnjem treningu je sve izgledalo dobro. Trebalo bi da idemo u pravcu spremanja obe utakmice kako smo želeli na početku.

Alimpijević je vrlo oprezan pred naredne duele:

- Normalno, u ljudskoj biti je da mi otpisujemo protivnike, iako nas je prošlost već naučila nešto. Pre svega Srbija je gubila, ne tako davno od Švajcarske. Da krenem i od naše utakmice gde smo imali - 23 na, pa smo se vratili. Ne vidim razlog da bilo koga otpisujemo. Mi jesmo Srbija i košarkaška sila kojom se zovemo, ali prošlost i iskustvo su nas nešto naučili. Kako za ove dve utakmice, tako i za avgustovske prozore.

Ponovo je kritikovao sistem takmičenja u klubovima:

- Kad su ovoliko duge sezone, nemoguće je da ne bude sitnih povreda koje treba da se saniraju. To sam kritikovao i ligu u kojoj sam ja, trebalo je da imamo odmor od bar dve nedelje. Nije on deo stručnog štaba, ja imam ovde stručni štab.

Otkrio je i situaciju sa ostalim reprezentativcima, pa i sa Bogdanom Bogdanovićem:

- Sa svima sam na vezi, svi reprezentativci koji nisu sa nama. Ne samo sa Bogdanom, već i Petrušev, Micić, Gudurić, Topić, Milutinov. Kako sa njim, tako i sa drugima, na njima je zbog vremena, koje nije dugo, imaju svoje obaveze, Bogdan i u Americi mora da odradi neke stvari vezane za svoju budućnost.

',
fallbackScript: '
}
googletag.cmd.push(function(){function e(t){if(t.slot.getSlotElementId()===slotReplacement.slotId){if(t.isEmpty){var n=document.getElementById(slotReplacement.slotId).parentElement;if(n&&(n.innerHTML="",slotReplacement.fallbackHtml&&(n.innerHTML=slotReplacement.fallbackHtml),slotReplacement.fallbackScript)){var l=document.createElement("script");l.src=slotReplacement.fallbackScript,n.appendChild(l)}}googletag.pubads().removeEventListener("slotRenderEnded",e)}}googletag.pubads().addEventListener("slotRenderEnded",e),googletag.enableServices()});
})()