Andrija Maksimović odustao od igranja za Srbiju na EP za omladince, poznat i razlog

Andrija Maksimović neće igrati na Evropskom prvenstvu za omladince, već je poznato od ranije, ali su sada kolege iz Nemačke došle do saznanja šta je razlog izostanka nekadašnjeg Zvezdinog igrača sa spiska Gordana Petrića.

Maksimović prethodne sezone nije imao zapaženu ulogu u Lajpcigu. Odigrao je svega 88 minuta za osam utakmica i, prema saznanjima "Bilda", zbog toga je odlučio da se bolje spremi za klupsku sezonu i zbog toga preskoči reprezentativne obaveze.

Nemački list ovim rečima je objasnio celu situaciju:

- Čak i pod starim trenerom, Maksimović bi u predstojećoj sezoni verovatno imao veću minutažu, imajući u vidu da se Lajpcig vratio u Evropu, međutim dolaskom Martina Demikelisa te mogućnosti su se značajno povećale. Čini se da je i sam igrač svestan toga. Da bi se konačno etablirao u klubu kao jedan od važnijih igrača, on je dobrovoljno odustao od nastupa na EP omladinaca, koje počinje danas. Konačnu odluku doneo je posle konsultacija sa sportsim rukovodstvom RB Lajpciga.

(Telegraf.rs)